Listy do Świętego Mikołaja

by aniversum

LISTY MIKOŁAJA

Uwielbiam święta, więc Mikołaje w Lidlu już we wrześniu nie tylko mi nie przeszkadzają, a wręcz odgryzanie im czekoladowych łbów wprawia mnie w bardzo dobry nastrój.

Zawsze organizowałam prezenty wcześniej, ale odkąd mieszkam za granicą i większość zakupów robię przez internet, muszę ogarniać się jeszcze wcześniej. W tym roku mam dla was kilkanaście propozycji dla dzieci w różnym wieku. Mamy troje dzieci do obradowania, Emmę (2,5 roku), Syna Młodszego (4,5 roku) i Syna Starszego (8 lat). Poniżej macie więc kilka zestawień tego, co sprawiłoby przyjemność tym konkretnym dzieciom. Przeszukałam chyba cały internet!


 

Propozycje zabawek dla Emmy miałam już mniej-więcej wymyślone, ale oczywiście przeglądając sklepy z zabawkami musiałam coś dorzucić. Pewną kontrowersją jest anorektyczna Elsa, prosto z piekła pop-kultury. Normalnie nie sięgnęłabym po taką zabawkę i obiecałam sobie, że zostawię wszelkie Barbie na półkach, dopóki Emma nie zacznie mnie o nie błagać, ale ta jest INNA. Ta lalka śpiewa Emmy ukochaną piosenkę – Mam tę moc.  Bardzo ucieszyła mnie rodzina lalek, które wyglądają mniej jak Adamsowie, a bardziej jak Kowalscy. 1

 

 1. Lalka bobas z zaznaczoną płcią (chłopiec). 
 2. Śpiewająca Elsa. Mam tę moooc, mam tę moooooc…
 3. Jedzenie z drewna.
 4. Mozaika
 5. Drewniane kręgle
 6. Rodzina lalek
 7. Puzzle 
 8. Jajko sadzone

 

Dzisiaj cały dzień spędziłam z Synem Młodszym, więc podpytywałam go o zabawy i zainteresowania. Obserwowałam co robi i przekopywałam sklepy w poszukiwaniu czegoś, czego by dzieci jeszcze nie miały w pokoju (to jest naprawdę trudne!). Kiedy już wyłoniłam zwycięzców tego konkursu, prezentowali się jak widać.

2

 1. Puzzle do kąpieli
 2. Projektor-latarka
 3. Puzzle piraci
 4. Zestaw odkrywcy
 5. Owoce do krojenia
 6. Kalejdoskop
 7. Koń Zorro
 8. Klocki PLUS-PLUS (midi)

 

A potem z pocztą przyszedł do nas katalog zabawek z jakiegoś sklepu i oto co w nim zaznaczył Syn Młodszy osobiście.

3

 1. Toy Story – Buzz Astral
 2. Hot Wheels – wulkan
 3. Zygzak Mcqueen – zestaw do tuningu
 4. Tor wyścigowy
 5. Samochody Hot Wheels

 

Gdy już wybrał wszystko, co go interesowało, zapytał:

A mogę też wybrać zabawki dla Emmy i Brata?

W ten sposób dowiedziałam się, że Emma w oczach swojego brata jest psychofanką Świnki Peppy (a ja myślałam, że już jej entuzjazm gaśnie!), a Starszy Brat uschnie, jak nie dostanie Lego Star Wars. Syn Starszy dostanie na pewno kilka książek, które już kupiliśmy i stoją na półce tuż przed jego nosem, więc oczywiście jeszcze ich nie zauważył (od lipca…). On z kolei jest psychofanem Harry’ego Pottera i poważnie zastanawiam się nad kupieniem mu kolejnej (4) części książki.

4

 1. Klocki PLUS-PLUS mini
 2. Gra Operacja
 3. LEGO Star Wars
 4. koszulka Harry Potter
 5. szalik Harry Potter
 6. Harry Potter i Czara Ognia po francusku

 

Gdybym miała kupować prezent dla maluszka, to wybrałabym coś z tej listy. Całkiem malutkie dziecko (do pół roku) z powodzeniem można uszczęśliwić pałąkiem z zabawkami, labirynt z kulkami to zawsze świetny pomysł, nawet trzylatek będzie się nim bawił (i ja!). Tym dzieciom, które zaczynają przygodę z chodzeniem poleciłabym wózek-pchacz.

5

 1. Labirynt
 2. Drewniana książeczka
 3. Pałąk z zabawkami
 4. Miękka książeczka
 5. Wózek-pchacz

Tak małe dzieci jeszcze nie wiedzą, co się dzieje, więc gwiazdkowe prezenty to okazja, żeby uposażyć je w niezbędne ubranka, akcesoria i gadżety. Korzystajcie, zanim się okaże, że wasz wybór szlifowanych klocków z  bio-drewna przegrał z plastikową Świnką Peppą robiącą CHRUM. Warto też pamiętać o tych dzieciach, które pod choinką mogą znaleźć niewiele. Jeśli chcecie zostać świętymi mikołajami dla jeszcze kogoś – wejdźcie na stronę Listy do Mikołaja i przyłączcie się do akcji!