„Wow, it’s so clean here!” czyli: Czy pozwalać facetom sprzątać?

by aniversum

husband-vacuuming

Czasami robię taki eksperyment: sprzątam mieszkanie i zostawiam sprawy swojemu biegowi. Wiecie, co się wtedy dzieje?

Przez tydzień nie dzieje się nic – naczynia co jakiś czas mielą się w zmywarce i to tyle w temacie udrażniania mieszkania. Na początku Ojciec Dzieciom przechadza się po domu i z zachwytem, którego nie powstydziłaby się aktorka porno udająca orgazm, wygłasza:

– Jak pięknie posprzątane!

– Nie wiem jak ty to robisz!

– Zajęło ci to tylko osiemnaście godzin! Bez przerwy!

Seriously, dude? Oczywiście miło jest usłyszeć, że zauważył, iż udało mi się odeprzeć atak obcych najeźdźców na nasz przedpokój, ale nie podniecaj się tak chłopie, tylko sprzątaj po sobie!

wpid-481.jpg

Życie się wydarza, w wyniku czego w łazience kumuluje się stos prania. Nie mam na myśli tego, że kosz już jest pełen – let’s face it – przy trójce dzieci on jest zawsze pełny. Mam na myśli fakt, że góra prania sięga już sufitu i powoli podpełza do korytarza. Tam też sytuacja zmienia się z dramatyczną na krytyczną, bo z worka wysypały się posegregowane butelki i kartony, a po środku tego wysypiska Emma zaparkowała swój rower. Nie mówiąc już o skarpetach, które dawno już skolonializowały okolicę biurka Ojca Dzieciom i zaczynają narzucać swój światopogląd zdziwionym kubkom po kawie.

l_7d198310-ef7b-11e1-8a85-43eb64e00007

Przeciskam się w tym syfie i patrzę, kiedy Ojciec Dzieciom dostrzeże, że nie ma już gdzie postawić nogi. Dostrzegł:

– Cholera, jaki tu burdel – burknął, zaplątując się we własne kable.

– Oho – pomyślałam. – Zaczyna się.

I się zaczęło. Dzisiaj rano obudziła mnie tańcząca pralka.

– Robisz pranie? – zagadnęłam go i już miałam wyrazić pełen podziw, kiedy on:

– Tak, ale piorę tylko swoje rzeczy, nie martw się.

Dlaczego miałabym się martwić? Ach, prawda. Ostatnim razem jak zrobił pranie, to pomyślał, że czerwone koszulki należą bardziej do jasnego prania niż do ciemnego. I wyprał moje koronkowe majtki z t-shirtami. W 60 stopniach.